Major Fydrych - malarstwo i Pomarańczowa Alternatywa

Od 2018 do dziś - wystawy malarstwa Waldemara "Majora" Fydrycha i dziedzictwa Pomarańczowej Alternatywy

Projekt polega na organizacji wystaw twórczości malarskiej polskiego artysty Waldemara "Majora" Fydrycha w połączeniu z dziedzictwem stworzonego przez artystę ruchu Pomarańczowej Alternatywy.

Waldemar "Major" Fydrych uprawia od wczesnych lat osiemdziesiątych malarstwo zarówno w technice akwarelowej, jak i również w technice olej i akryl na płótnie. Planujemy zorganizowanie we współpracy z galeriami i muzeami sztuki w ciągu najbliższych lat co najmniej czterech wystaw w Polsce, które przedstawią szerokiej publiczności malarską twórczość artysty.

W styczniu 2019 roku otworzyliśmy pierwszą z cyklu tych wystaw w  Galerii "Oranżeria" Pałacu PAN w Jabłonnej k/Warszawy. Zorganizowano ją pod kuratelą Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kuratorem wystawy "Waldemar `Major` Fydrych - Malarstwo" był znany polski grafik i wykładowca warszawskiej ASP, profesor Stanisław Wieczorek. Był to pierwszy od lat osiemdziesiątych zeszłego stulecia tak duży przegląd obrazów artysty malowanych zarówno w technice akwarelowej, jak i w akrylu i oleju na płótnie i tekturze.

W dniach 8 do 30 września 2020 roku miała miejsce kolejna wystawa pt. "Waldemar `Major` Fydrych - Wczoraj i Dziś" w znanej warszawskiej galerii, Galeria XX1.

Link do strony projektu: www.majorfydrych.com